Suchowola: W budynku mieszkalnym wybuchł pożar. Jedna ofiara śmiertelna

Suchowola: W budynku mieszkalnym wybuchł pożar. Jedna ofiara śmiertelna

W ubiegły czwartek w miejscowości Suchowola w gminie Adamów zapalił się budynek mieszkalny. W wyniku pożaru zginął jeden z jego mieszkańców. Ogień spowodował również straty na kwotę 30 000 złotych. Do akcji gaśniczej przystąpili strażacy z ochotniczej straży pożarnej, skutecznie tłumiąc płomienie po niespełna trzech godzinach.

17 lutego przed południem doszło do tragicznego pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w Suchowoli (pow. sokólski). Na miejsce oddelegowano zastępy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Suchowola i Ochotniczej Straży Pożarnej Potoczek. Dojazd zajął strażakom trochę czasu, ponieważ prowadząca do budynku droga nie była utwardzona. Z tego względu wozy strażackie musiały przedzierać się leśną ścieżką.

Ustalono, że w płomieniach stanął budynek pokryty eternitem, co sprawiło, że wnętrze obiektu stało się mocno zadymione. Strażacy – wyposażeni w sprzęt ochronny i pod osłoną prądów wody – wkroczyli do płonącego budynku, kolejno przeszukując pomieszczenia. Kiedy dotarli na koniec korytarza, z kłębów dymu wyłonił się nieprzytomny mężczyzna.

W pożarze zginął 61-letni właściciel budynku

Strażacy natychmiast wyciągnęli poszkodowanego z budynku i podejmowali próby reanimacji aż do przyjazdu karetki pogotowia. Następnie mężczyzna został oddany w ręce medyków, którzy stwierdzili, że pacjent zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Przebywający na miejscu policjanci ustalili tożsamość zmarłego, którym okazał się 61-letni właściciel budynku.

Jak poinformował rzecznik prasowy zamojskiej straży pożarnej – Andrzej Szozda, akcja gaśnicza trwała około trzech godzin. Pożar pochłonął jedno pomieszczenie i całe jego wyposażenie. Wstępne dochodzenie wykazało, że przyczyną pożaru prawdopodobnie było zaprószenie ognia. Według biegłych straty szacowane są na 30 tysięcy złotych.

Zobacz też: dwa tysiące mandatu dla kierowcy z Białej-Podlaskiej.