Biała Podlaska: Dostał prawo jazdy dwa miesiące temu. Teraz zapłaci 2 000 mandatu

Biała Podlaska: Dostał prawo jazdy dwa miesiące temu. Teraz zapłaci 2 000 mandatu

W miniony piątek w miejscowości Czosnówka (gm. Biała Podlaska) na jednym ze skrzyżowań doszło do wypadku drogowego, podczas którego 18-latek zderzył się z kierowcą volkswagena. Młody kierowca nie ustąpił pierwszeństwa, za co będzie teraz musiał zapłacić 2 000 złotych mandatu.

Do zdarzenia doszło 28 stycznia na skrzyżowaniu w Czosnówce (pow. bialski). Dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie o wypadku około godz. 14:00, wysyłając na miejsce patrol drogowy. Według ustaleń mundurowych sprawcą wypadku jest 18-letni kierowca samochodu osobowego marki toyota, który otrzymał swoje prawo jazdy zaledwie dwa miesiące temu.

Zobacz też artykuł o kierowcy prowadzącym samochód po zażyciu narkotyków.

18-latek wymusił pierwszeństwo i doprowadził do kolizji

Jak podaje oficer prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej – kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, 18-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, w wyniku czego zderzył się z nadjeżdżającym volkswagenem. Podczas kolizji nie ucierpiała żadna osoba. Nieco mniej szczęścia miały oba samochody, którym zderzenie zafundowało kilka uszkodzeń.

Zarówno 18-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, jak i kierowca volkswagena zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że obaj są trzeźwi. Z kolei sprawca wypadku będzie teraz musiał zapłacić karę zgodnie z nowym taryfikatorem. Za wymuszenie pierwszeństwa przejazdu 18-latek otrzymał 2 000 mandatu i 6 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców, aby przestrzegali przepisów drogowych i ściągali nogę z gazu. W przeciwnym razie będą musieli liczyć się z wysokimi karami na podstawie nowego taryfikatora mandatów.