Lasy Państwowe: Nadleśnictwo Biłgoraj świętowało Międzynarodowy Dzień Lasów

Lasy Państwowe: Nadleśnictwo Biłgoraj świętowało Międzynarodowy Dzień Lasów

W ubiegły poniedziałek na całym świecie świętowano Międzynarodowy Dzień Lasów, którego celem jest promowanie drzew i lasów na całej kuli ziemskiej. Święto ma także charakter edukacyjny; uświadamia ludzi na temat tego, jakie znaczenie mają drzewa i kompleksy leśne oraz przedstawia sposoby na ratowanie zielonych płuc naszej planety.

Do celebrowania tego zielonego święta przyłączyli się również pracownicy Nadleśnictwa Biłgoraj, którzy w towarzystwie uczniów z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju postanowili posadzić w okolicy 100 nowych sadzonek. W ramach uroczystości zorganizowano także zawody biegaczy w Leśnictwie „Wola”.

Międzynarodowy Dzień Lasów – przyjemne z pożytecznym

Jak relacjonuje nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj, Andrzej Borowiec, w obchodach wzięło udział ponad 70 uczniów z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, którzy pojawili się w biłgorajskich lasach razem ze swoimi opiekunami. W trakcie świętowania sadzono młode drzewka i uczestniczono w zaciętej rywalizacji sportowej.

Ponadto, uczniowie mogli też pogłębić swoją wiedzę na temat znaczenia lasów i dlaczego należy je ratować. Andrzej Borowiec edukował młodzież w zakresie działań ekologicznych, wpływu drzew na życie naszej planety i sposobach utrzymania leśnych kompleksów.

A jeśli wybierasz się na wycieczkę na Zamojszczyznę, sprawdź, co można zwiedzić w Zamościu.