Jakie atrakcje pojawią się na Kiermaszu Wielkanocnym w Zamościu

Jakie atrakcje pojawią się na Kiermaszu Wielkanocnym w Zamościu

Już 10 kwietnia, w Niedzielę Palmową, odbędzie się kolejna edycja Kiermaszu Wielkanocnego w Zamościu. Organizatorami wydarzenia są Muzeum Zamojskie i Zamojski Dom Kultury. Na miejscu będzie można zakosztować przepysznych specjałów z kuchni regionu, a także zakupić wyjątkowe pamiątki wielkanocne.

Zamość zaprasza wszystkich mieszkańców na Zamojski Kiermasz Wielkanocny, którzy będzie dostępny tylko w Niedzielę Palmową w godzinach 09:00-14:00. Impreza odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu, gdzie pojawią się liczne stragany wypełnione produktami o tematyce świątecznej.

Przedzierając się przez bogato zastawione stoiska, będzie można zakupić rozmaite słodycze, ciasta, makowce, ciastka, świeże warzywa, napoje i przysmaki z kuchni regionalnej. Co więcej, pojawią się także twórcy oferujący unikalne rękodzieła wielkanocne, takie jak kurczaczki, zajączki, baranki, koszyczki, pisanki, ozdobne wiązanki, wianki, palmy i wiele, wiele innych.

O podobnych wydarzeniach informujemy na opocznoinfo.pl.

Opłata obowiązkowa za stoisko na Kiermaszu Wielkanocnym

Na kiermaszu mile widziane będą zarówno firmy, jak i osoby prywatne, które zamierzają reklamować lub sprzedawać swoje świąteczne produkty. Stoiska na Rynku Wielkim w Zamościu będzie można rozkładać w Niedzielę Palmową od godziny 08:00. Jednak wszyscy, którzy chcą zdecydować się na ten krok, muszą wcześniej ustalić szczegóły z organizatorami kiermaszu, odwiedzając biuro w Muzeum Zamojskim.

Wykorzystywanie płyty rynkowej do rozstawienia własnego stoiska wiąże się również z pewną opłatą. Dlatego za stoisko o wymiarach 1 m x 1 m zapłacimy 20 zł. W przypadku większych stoisk cena będzie rosnąć adekwatnie do zajmowanej powierzchni. Ponadto, każdy straganiarz zobowiązany jest także do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który należy dostarczyć do Zamojskiego Domu Kultury.