Znęcał się nad swoją rodziną fizycznie i psychicznie. 58-letni agresor jest już w rękach policji

Znęcał się nad swoją rodziną fizycznie i psychicznie. 58-letni agresor jest już w rękach policji

W ubiegły piątek policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy, który znęcał się nad swoją żoną i dwiema dorosłymi córkami. Funkcjonariuszom udało się namierzyć miejsce pobytu mężczyzny i doprowadzić go przed oblicze prokuratury. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Dnia 08 lipca dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim odebrał zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że jej 58-letni mąż znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną. Kobieta oświadczyła, że bała się o bezpieczeństwo swoje i dwóch córek, ponieważ agresor rzucał pod ich adresem groźby pozbawienia życia i używał do tego przedmiotu przypominającego broń palną.

A tutaj dowiesz się o agresorze znęcającym się nad kobietą w ciąży.

Agresywny małżonek chciał spalić samochód swojej żony

Na miejsce zdarzenia wysłano patrole tomaszowskiej policji, które po przybyciu spisały zeznania rodziny, ale nie zastały podejrzanego w domu. W trakcie składania zeznań kobieta dodała, że 58-latek chciał również spalić jej samochód i że podobne awantury zdarzały się już wcześniej.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania agresora, sprawdzając potencjalne lokacje, w których mógłby się ukrywać. W rezultacie mundurowi dotarli do jednego z pensjonatów w województwie podkarpackim, gdzie zatrzymali podejrzanego i przewieźli na tomaszowską komendę – relacjonuje sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Dnia 12 lipca w trakcie spotkania z prokuratorem 58-latkowi przedstawiono odpowiednie zarzuty, a sąd umieścił go w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Jeżeli otrzyma pełny wymiar kary, trafi do więzienia na 5 lat.

Sprawdź również artykuł o kobiecie z Tomaszowa Lubelskiego oszukanej na 60 tysięcy złotych.