Zatrzymany za stosowanie przemocy wobec swoich rodziców

Zatrzymany za stosowanie przemocy wobec swoich rodziców

W minioną niedzielę policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoimi rodzicami. Dopuszczał się wobec rodziców aktów przemocy fizycznej i psychicznej, notorycznie wszczynając z nimi awantury. Podejrzany trafił już do aresztu, gdzie będzie musiał spędzić najbliższe trzy miesiące.

Do interwencji policji w sprawie awantury rodzinnej doszło 3 kwietnia w jednym z budynków mieszkalnych w powiecie zamojskim. Dyżurny przyjął zgłoszenie od mieszkanki powiatu, która poinformowała, że jej pijany syn wrócił do domu, a następnie wszczął awanturę z nią i ze swoim ojcem.

Regularne awantury z nietrzeźwym synem

Kobieta tłumaczyła też, że sytuacje tego typu zdarzają się już od dłuższego czasu i nierzadko wiążą się z wyzwiskami, groźbami pozbawienia życia, krzykami i szarpaniną. Dodała, że tym razem jej syn wrócił do domu nietrzeźwy i w pewnym momencie zaatakował swojego ojca. Z tego też względu postanowiła powiadomić policję.

Jak podała st. asp. Dorota Kurowska-Bubiło, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, na szczęście poszkodowany ojciec nie wymagał opieki szpitalnej, ponieważ skończyło się jedynie na niewielkich potłuczeniach. Natomiast 29-latek został zatrzymany i przewieziony na izbę wytrzeźwień. A po dojściu do siebie usłyszał zarzuty związane ze stosowaniem przemocy fizycznej i psychicznej.

Na wniosek prokuratora sąd osadził podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Jeżeli chcesz znaleźć więcej podobnych wiadomości, zajrzyj na infobilgoraj.pl.