Spacery zamiast sportu?

Spacery zamiast sportu?

Mieszkańcy Zamościa nie mogą narzekać na brak ładnych okolic do spacerów. W związku z tym warto przyjrzeć się swojemu rozkładowi dnia! Zdajemy sobie sprawę, że większość z Was ciężko pracuje, ale mimo to regularne spacery warto wprowadzić w swoje życie. Dlaczego? Powodów jest wiele!

Spacerowanie to sport dla leniwych?

To nie jest tak, że sportu nie uprawiają ludzie leniwi. Niektórzy po prostu nie mają siły na ostre treningi po pracy. Inni nie lubią sportu, a jeszcze inni po prostu nie mogą trenować z powodów zdrowotnych. Czy w takim razie takie osoby powinny w ogóle zrezygnować z aktywności fizycznej? Oczywiście nie! Regularne, krótkie spacery każdego to szereg korzyści, które szybko staną się zauważalne.

Jedno jest pewne — ruch jest nam potrzebny. Zwłaszcza ostatni rok był pod tym względem bardzo ciężki. Baseny, siłownie i wszystkie miejsca użyteczności publicznej zostały zamknięte z powodu pandemii. W związku z tym wielu z nas musiało zrezygnować z czynności, które były źródłem relaksu i przynosiły nam radość. Jeśli chcecie podreperować swoją kondycję psychiczną i fizyczną, zacznijcie spacerować.

Korzyści zdrowotne regularnych spacerów

Siedzenie nie jest dla człowieka zdrowe, a to niestety robimy najczęściej. Wprowadzenie do swojego życia regularnych spacerów pozwoli więc zniwelować skutki zbyt częstego siedzenia — nieprawidłową postawę, problemy z metabolizmem, czy nadwagą. Spacery obniżają poziom cukru we krwi, zapobiegają osteoporozie oraz chorobom układu krążenia. Krótko mówiąc, regularne spacery wzmacniają nasz organizm i pomagają w zdobyciu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki.

To jeszcze nie wszystko. Jedną z bardzo istotnych zalet spacerowania jest także poprawa samopoczucia. Ta niewymagająca aktywność pomaga redukować stres i poprawia nastrój. A czynników poprawiających nastrój w 2020 brakowało wszystkim!

Według niektórych badań oraz opinii fizjoterapeutów i lekarzy, regularne spacery wydłużają życie. Podobno można w ten sposób wydłużyć sobie życie o około 5 lat. Całkiem niezły wynik, prawda? Bez względu na to, czy spacery wydłużają życie, czy nie, zdecydowanie warto wprowadzić je w codzienny rozkład dnia dla pozostałych korzyści.