Muzea w Zamościu

Muzea w Zamościu

Zamość to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, pełne zabytków i bogatej historii. Nic więc dziwnego, że co roku zjeżdżają tutaj turyści z kraju, jak i z całego świata. Oprócz zapierającej dech w piersiach wiekowej architektury Zamość to również miejsce różnych muzeów, które otwierają przed zwiedzającymi wrota do wspaniałych artefaktów współczesnej i zamierzchłej cywilizacji.

Muzeum Zamojskie

Jeżeli ktoś chce poznać historię Zamościa, kulturę tego niesamowitego miasta, a także tradycje i zwyczaje, to Muzeum Zamojskie jest tutaj pozycją obowiązkową. Jest to idealny obiekt do zwiedzania z całymi rodzinami. Głównie dlatego, że pełno tu kolorowych makiet i zatrzęsienie eksponatów, które definitywnie wzbudzą ciekawość nawet w najmłodszych zwiedzających.

Dostępne są także wycieczki z przewodnikami, którzy dokładnie opowiadają o historii miasta i z zamiłowaniem opisują największe wydarzenia. Z tego względu na wycieczkę po muzeum można się wybrać samemu albo w towarzystwie eksperta, jeśli interesuje nas coś więcej niż tylko oglądanie pięknych antyków.

Muzeum Arsenał

Muzeum Arsenał należy do czołówki muzeów tego typu w naszym kraju. Wszystko tutaj poświęcone jest militariom, które wspaniale obrazują, jak na przestrzeni wieków zmieniała się broń polska. Każdy eksponat odrestaurowany jest w najmniejszych szczegółach, a kolekcje broni i pojazdów militarnych potrafią wprawić w zachwyt nie tylko zapalonych miłośników.

Co więcej, muzeum organizuje też fantastyczną projekcję multimedialną, wykorzystującą maping na makiecie miasta. Dzięki temu można podziwiać zamojską twierdzę, której historia przedstawiona jest w bardzo przyjemny dla oka sposób. I nie można zapomnieć też o tak słynnych maszynach wojennych, jak samolot Iskra i czołg T34. Są to jedne z tych eksponatów, które potrafią wywrzeć iście piorunujące wrażenie.

Muzeum Fotografii

Dzisiaj prawie wszyscy pstrykamy zdjęcia telefonem i większość młodszego pokolenia nie zdaje sobie sprawy, że kiedyś aparaty fotograficzne wyglądały zupełnie inaczej. Muzeum Fotografii to niesamowity powrót do przeszłości, gdy te unikalne wynalazki wymagały znacznie więcej pracy niż tylko kliknięcia przycisku ekranu dotykowego.

W muzeum jest wiele starych fotografii i aparatów fotograficznych, które doskonale ilustrują ewolucję tych łapiących wspomnienia wynalazków. Ponadto, podczas zwiedzania Pan Adam tłumaczy wszystko krok po kroku, magicznie wciągając do migawkowego świata aparatów nie tylko dorosłych, ale i dzieci.