Przemysław Czarnek w konflikcie z radnymi PiS z Zamościa

Przemysław Czarnek w konflikcie z radnymi PiS z Zamościa

Przemysław Czarnek, lider Prawa i Sprawiedliwości na Lubelszczyźnie, po przeprowadzeniu rozmów z centralą partii na Nowogrodzkiej, przyjął decyzję o nominacji Andrzeja Wnuka na kandydata w wyborach prezydenckich w Zamościu. Pomimo obciążającego go procesu sądowego, w którym Wnuk jest oskarżony o składanie fałszywych zeznań i manipulację dowodami, Czarnek postanowił go poprzeć. Decyzja ta spotkała się ze znacznym niezadowoleniem w szeregach partyjnych, które czują się oszukane.

„Czy to możliwe, aby Andrzej Wnuk, który jest obarczony poważnym zarzutem przestępczym, mógł liczyć na wsparcie od członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w wyścigu do fotela prezydenta Zamościa? Jak można było złożyć taką propozycję kandydatury? To przecież szczyt hipokryzji” – komentuje sytuację Franciszek Josik, radny PiS z Zamościa.

Na początku bieżącego roku radni klubu PiS przedstawili dwóch kandydatów na prezydenta Zamościa do uwzględnienia przez władze partii – posła Sławomira Zawiślaka i przewodniczącego rady miasta, który również stoi na czele struktur partyjnych w Zamościu, Piotra Błażewicza. Pomimo to, decyzję o nominacji Andrzeja Wnuka podjęli Przemysław Czarnek reprezentujący PiS w regionie oraz prezes partii Jarosław Kaczyński.