Sławomir Ćwik, parlamentarzysta Polski 2050, zawiadamia o potencjalnym przestępstwie prezydenta Zamościa

Sławomir Ćwik, parlamentarzysta Polski 2050, zawiadamia o potencjalnym przestępstwie prezydenta Zamościa

Parlamentarzysta Sławomir Ćwik, reprezentujący ruch Polska 2050, podjął działania wobec prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka. Poseł zgłosił formalne zawiadomienie, w którym wyraża podejrzenie popełnienia przestępstwa przez miejskiego włodarza. Podejrzenia te nasuwają się na skutek wypowiedzi prezydenta, które padły podczas spotkania z obywatelami miasta. Wnuk został zapytany o zarzuty prokuratury dotyczące składania fałszywych zeznań oraz fabrykowania nieprawdziwych dowodów. Odpowiedź prezydenta, zdaniem Ćwika, była insynuacją szantażu ze strony prokuratora.

Prezydent Zamościa zaprzeczył jednak tym twierdzeniom, stwierdzając, że poseł niewłaściwie zinterpretował jego słowa. Mimo to, Sławomir Ćwik na konferencji prasowej wyraźnie podkreślił swoje zdziwienie i oburzenie sytuacją. Twierdził, że jeszcze nie słyszał o takim skandalu na terenie całej Polski, gdzie wysoko postawiony prokurator publicznie szantażowałby włodarza miasta czy gminy.

Podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się 4 lutego w ramach akcji PiS „Wolni Polacy #Bądźmyrazem”, Andrzej Wnuk odniósł się do zarzutów prokuratury dotyczących składania fałszywych zeznań i tworzenia fałszywych dowodów. Prezydent wyraził swoją niezłomność wobec takiego zachowania, nazywając je „białoruskimi metodami”. Wydarzeniom tym towarzyszyło zapewnienie o zamiarze ubiegania się o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta miasta Zamość, a także stwierdzenie o wcześniejszym umorzeniu sprawy przez prokuraturę.

Na konferencji prasowej poseł Sławomir Ćwik podkreślił, że sprawa jest na tyle poważna, że wymaga dogłębnego zbadania i wyjaśnienia. Ocenił, że taka sytuacja nie może pozostać bez odpowiedzi ze strony odpowiednich instytucji.