Oskarżony o śmiertelne pobicie stanie przed sądem w Zamościu

Oskarżony o śmiertelne pobicie stanie przed sądem w Zamościu

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, położonym w województwie lubelskim, zdecydowała o przekazaniu do sądu aktu oskarżenia dotyczącego tragicznego incydentu, który miał miejsce w lutym tego roku – śmiertelnego pobicia szesnastolatka o imieniu Eryk. W wyniku prowadzonego śledztwa siedemnastoletni Daniel G. został oficjalnie oskarżony o zabójstwo. W przypadku wyroku skazującego, może mu grozić nawet do 25 lat pozbawienia wolności. Oprócz Daniela G., odpowiedzialność za swoje czyny będzie musiało ponieść również troje innych młodocianych.

Decyzję Prokuratury Okręgowej w Zamościu o przekazaniu aktu oskarżenia Sądowi Okręgowemu w tym samym mieście, ogłosiła w środę, 15 listopada, rzecznik prokuratury – Anna Rębacz. Jak wynika z zgromadzonych dowodów i ustaleń śledczych, Daniel G., mający na swoim koncie bezlitosne pobicie i dokonanie zabójstwa, działa nie sam. Dwaj inni nieletni również brali udział w brutalnym ataku na szesnastolatka, podczas którego ofiara została wielokrotnie kopnięta i uderzona pięściami w głowę i całe ciało.

Rzeczniczka prokuratury wyjaśniła w swoim komunikacie, że zgromadzone dowody nie pozostawiają wątpliwości co do przebiegu tragicznych wydarzeń. Po dokonaniu pobicia, Daniel G. – zdając sobie sprawę z możliwości śmierci pokrzywdzonego i godząc się na ten fakt – podszedł do powoli podnoszącego się Eryka i z rozbiegu kopnął go brutalnie w twarz.