Szczegółowy plan uroczystości Święta Niepodległości w Zamościu

Szczegółowy plan uroczystości Święta Niepodległości w Zamościu

Podano już do publicznej wiadomości program, który towarzyszyć będzie obchodom Narodowego Dnia Niepodległości w Zamościu. Wszystkie te wydarzenia skupią się na placu, gdzie stoi pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tu właśnie w sobotę, 11 listopada, mieszkańcy i goście Zamościa będą mogli złożyć kwiaty dla upamiętnienia tego bohatera narodowego. Po tym symbolicznym geście, uczestnicy zaczną swój marsz ku Staremu Miastu.

Kolejna część świętowania odbędzie się w różnych miejscach. Jednym z nich jest Ratusz, gdzie o godzinie 11:00 zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej. Bezpośrednio po niej, o godzinie 12:00, odprawiona zostanie msza święta w katedrze na intencję naszej Ojczyzny.

Następnie, o godzinie 13:15, na Rynku Wielkim w Zamościu zorganizowana zostanie manifestacja mająca charakter patriotyczny. Wśród atrakcji przewidziano między innymi ceremoniał wojskowy. Wieczorem, o godzinie 17:00, w Zamojskim Domu Kultury rozpocznie się koncert patriotyczny. Wykonawcami będą członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Osoby chcące uczestniczyć w tym wydarzeniu mogą otrzymać bezpłatne bilety u organizatora.