Mieszkanie w stanie deweloperskim w Lublinie – czy warto?

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Lublinie – czy warto?

Osoby, które planują zakup mieszkania w Lublinie, najczęściej decydują się na lokal w stanie deweloperskim. Co warto wiedzieć na ten temat i o czym pamiętać przed podpisaniem umowy?

Mieszkanie w stanie deweloperskim – co to oznacza?

Deweloperski stan mieszkania to stan pozwalający na wykonanie niezbędnych prac wykończeniowych. Eksperci z firmy deweloperskiej Orion podkreślają, że zakres tych prac zależy od konkretnej umowy, dlatego zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z tym dokumentem. Niemniej najczęściej stan deweloperski obejmuje: wstawione drzwi wejściowe, zamontowane okna wraz z parapetami, wykonaną betonową wylewkę na podłogach, otynkowane ściany i wykonane instalacje.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – plusy i minusy

Zdecydowanie największą zaletą mieszkania w stanie deweloperskim jest możliwość wykończenia go wedle własnego uznania. Właściciel ma pełną kontrolę nad przebiegiem prac i ostatecznym wyglądzie pomieszczeń. Sam wybiera materiały i oraz zatrudnia projektanta wnętrz i architekta. Z drugiej strony wiąże się to z pewnymi niedogodnościami, ponieważ wszystkie te czynności są bardzo czasochłonne. Trzeba przy tym pilnować budżetu przeznaczonego na wykończenie mieszkania, ponieważ nietrudno o jego przekroczenie – zwłaszcza że podczas remontów pojawiają się niespodziewane sytuacje generujące dodatkowe koszty.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – o czym jeszcze pamiętać?

Duży wybór interesujących i atrakcyjnych cenowo ofert to spore ułatwienie z punktu widzenia osób kupujących nowe mieszkanie Lublin. Sprzedaż obejmuje różnego rodzaju lokale – począwszy od kawalerek, a skończywszy na luksusowych apartamentach. Warto wcześniej określić swoje preferencje i oczekiwania względem mieszkania, mając na uwadze m.in. plany na przyszłość dotyczące powiększenia rodziny. Określenie własnych możliwości finansowych jest tu również istotne, przy czym niekiedy opłaca się nieco poszerzyć widełki. Może się bowiem okazać, że np. zakup dwupokojowego mieszkania w Lublinie kalkuluje się bardziej niż nabycie kawalerki.