Nowe zwierzęta w zamojskim ogrodzie zoologicznym

Nowe zwierzęta w zamojskim ogrodzie zoologicznym

Miejskie ogrody zoologiczne cieszą się ogromną popularnością, a zamojskie ZOO nie jest wyjątkiem. Do kas ciągną się długie kolejki, parkingi są pełne, a dzięki pieniądzom z biletów do Zamościa przybywają nowe egzotyczne zwierzaki.

Zamojski ogród zoologiczny się rozrasta

Niedawno zakończono prace modernizacyjne na terenie zamojskiego ZOO, które zostało powiększone o nowe tereny. Miejsce było potrzebne dla nowych zwierząt, które uświetnią miejskie ZOO, przy okazji zdobywając wygodne i bezpieczne miejsce do życia. Na ten cel zagospodarowano kolejne 2 hektary terenu. Cała inwestycja pochłonęła ponad 30 mln złotych, z czego aż 19 mln pochodzi z dotacji unijnych. ’

Zwiedzający mogą zobaczyć nowe sektory w ZOO, które zostały podzielone na wzór kontynentów. Tym samym zarówno znani, starzy rezydenci ZOO, jak i nowi mieszkańcy przebywają w zmodernizowanych działach. Z pewnością jest to dodatkowa atrakcja dla zwiedzających, ale przede wszystkim wysoki komfort dla zwierząt.

Nowi mieszkańcy ZOO

Jak powiedział dyrektor zamojskiego ZOO, nowe zwierzaki pojawiły się w Zamościu na długo przed otwarciem i dobrze zniosły podróż. W momencie otwarcia nowych sektorów, a miało to miejsce 16 lipca, były już w pełni zapoznane z nowym miejscem do życia. Nowe okazy zwierząt były oczywiście wychowane w niewoli, zatem życie w ZOO nie jest dla nich czymś negatywnym. Wręcz przeciwnie, tutaj mają bezpieczne miejsce do życia. W wyniku działalności człowieka te wspaniałe egzotyczne zwierzęta mają bardzo małe szanse na przetrwanie na wolności. Wielu mieszkańców zamojskiego ZOO to przedstawiciele gatunków zagrożonych wyginięciem.

Wśród nowych rezydentów ogrodu zoologicznego w Zamościu możemy wyróżnić: pieski preriowe, antylopy indyjskie, arui grzywiaste, nachury górskie, orłany, leniwce, mrówkojady, a także świnie rzeczne. Jak możecie zauważyć, nowych zwierząt jest sporo, ale to jeszcze nie koniec planów. Jesienią w ZOO pojawią się flamingi, a w przyszłości rozpoczną się prace mające stworzyć miejsce dla nosorożców i pingwinów.

Byliście już w ogrodzie zoologicznym po modernizacji?