Dwa aresztowania na Podkarpaciu za brutalny napad i pobicie 24-latka

Dwa aresztowania na Podkarpaciu za brutalny napad i pobicie 24-latka

Siły policyjne na Podkarpaciu wynajdowały dwóch podejrzanych mężczyzn w związku z napaścią, która miała miejsce w Zamościu. Zostali oni zatrzymani pod zarzutem brutalnego pobicia i rabunku 24-letniego mężczyzny, którego ofiarą stali się przywłaszczając sobie około 1000 złotych należących do poszkodowanego. Obecnie obaj mężczyźni przebywają w areszcie tymczasowym.

Informacje o napaści na młodego mężczyznę dotarły do policji w Zamościu poprzedniej niedzieli rano, kiedy otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta. Poszkodowany udał się na teren jego posesji w poszukiwaniu pomocy po doznanej agresji.

– Dyżurny od razu wysłał tam patrole – mówi aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z Policji Zamojskiej. Z informacji udzielonych przez poszkodowanego 24-latka wynikało, że noc spędzał jeżdżąc po ulicach Zamościa i okolicznych miejscowości razem ze swoim znajomym i dwoma nieznajomymi. W czasie tych eskapad spożywali alkohol. W pewnym momencie jeden z nieznajomych poprosił 24-latka o pożyczenie 200 złotych, na co ten jednak stanowczo odmówił, co rozgniewało prośbę składającego. Kiedy zatrzymali się w ustronnym miejscu, mężczyzna ponownie zażądał pieniędzy od 24-latka. Po kolejnej odmowie stał się agresywny i zaczął bić 24-latka, a później wyrzucił go z samochodu i kopał po całym ciele. Kierowca pojazdu dołączył do napaści, zadając ofierze dodatkowe ciosy. Po tym jeden z napastników przytrzymał 24-latka, podczas gdy drugi wyjął z jego portfela około 1000 złotych. Po napaści sprawcy odjechali, a poszkodowany udał się do najbliższego domu w celu wezwania pomocy.