56-letni kierowca citroena powoduje wypadek na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Legionów w Zamościu

56-letni kierowca citroena powoduje wypadek na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Legionów w Zamościu

Niedawno doszło do incydentu drogowego w Zamościu, gdzie 56-letnia kobieta prowadząca samochód marki Citroen spowodowała kolizję. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Legionów. Kobieta nie zastosowała się do zasady pierwszeństwa przejazdu, co skutkowało uderzeniem w naczepę ciężarówki, a następnie w uliczną latarnię.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego z Zamościa przybyli na miejsce zdarzenia, aby przeprowadzić czynności służbowe. W oparciu o te działania, mogli wstępnie określić jak doszło do tej niefortunnej kolizji. Z ich relacji wynika, że kierująca citroenem poruszała się ulicą Starowiejską i próbowała skręcić w prawo na skrzyżowaniu z ulicą Legionów. Tymczasem kierowca ciężarowego pojazdu marki Scania jechał ulicą Legionów w kierunku ulicy Kilińskiego, korzystając z prawego skrajnego pasa przeznaczonego do skrętu w Starowiejską. Niestety, kierująca citroenem, nie zastosowała się do zasady pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w aluminiową osłonę naczepy ciężarówki. Siła uderzenia była na tyle silna, że wybiła samochód osobowy z toru jazdy i zmusiła kobiety do wjechania w uliczną latarnię – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP Zamość.

Kierująca citroenem, 56-letnia mieszkańca Zamościa, potrzebowała pomocy medycznej po tym zdarzeniu. Została przekazana pod opiekę lekarzy. Na szczęście, po przeprowadzeniu badań okazało się, że kobieta nie odniosła poważnych obrażeń i mogła opuścić szpital. Ostatecznie, wyszła z tego incydentu jedynie z kilkoma potłuczeniami.