Tajemnicza śmiertelna tragedia w parku Zamościa: proces o morderstwo 16-letniego Eryka ruszył

Tajemnicza śmiertelna tragedia w parku Zamościa: proces o morderstwo 16-letniego Eryka ruszył

We wtorek, w murach Sądu Okręgowego w Zamościu, rozpoczął się proceder sądowy dotyczący przerażającej tragedii – brutalnego zabójstwa 16-letniego Eryka. Wstrząsające zdarzenie miało miejsce na terenie parku znajdującego się w samym sercu miasta. Młodzieniec był na drodze do swojej babci, jednak nigdy tam nie dotarł. Od tej pory centralną postacią sprawy jest aktualnie 18-letni Daniel G., który obciążony jest głównym zarzutem.

Żadna decyzja sądu nie przyniesie tu ukojenia czy sprawiedliwości. Nie zwróci mi mojego syna – takiej bolesnej prawdy doświadcza Iwona Romanowska, matka tragicznie zmarłego Eryka. Przeprowadziliśmy z nią rozmowę przed drzwiami Sądu Okręgowego w Zamościu, tuż przed rozpoczęciem procesu. Po chwili sędzia Przemysław Szyszka wyszedł do dziennikarzy i oznajmił: – Ze względu na specyfikę tej sprawy sąd zdecydował o wyłączeniu jawności.

W ten wtorek w sądzie odbędzie się przesłuchanie Daniela G., który obarczony jest najbardziej poważnym zarzutem – morderstwa. W przypadku potwierdzenia winy, grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 25 marca, podczas której przesłuchani będą Szymon J., Arkadiusz P. i Gabriela P. To osoby, które choć związane z tym samym zdarzeniem, to jednak odpowiadają jedynie za udział w nim.