Beztroska jazda rowerem skończyła się wypadkiem: 13-latek zderzył się z 11-letnią dziewczynką

Beztroska jazda rowerem skończyła się wypadkiem: 13-latek zderzył się z 11-letnią dziewczynką

Do niebezpiecznego incydentu doszło niedawno w Zamościu, kiedy to dwójka młodych rowerzystów zderzyła się ze sobą na terenie parku miejskiego. Czternastoletni chłopiec, który z nieprawdopodobną prędkością zjeżdżał ze wzniesienia na swoim jednośladzie, nieoczekiwanie napotkał na swojej drodze jedenastolatkę, z którą zderzył się. Nielosowo, terenem tym poruszali się pomimo wyraźnego zakazu jazdy dla rowerzystów.

Na skutek kolizji, młoda cyklistka została przetransportowana do szpitala w celu leczenia odniesionych obrażeń. Natomiast jej starszy kolega nie wymagał pomocy medycznej. Incydent został zgłoszony policji, która po dotarciu na miejsce przystąpiła do początkowych ustaleń wypadku.

Dwaj nieletni rowerzyści uczestniczący w tej sytuacji byli trzeźwi, jednak prawidłowy rozwój sytuacji byłby możliwy, gdyby zachowali ostrożność i dostosowali się do zasad ruchu drogowego. Znajdowali się na terenie zielonym, gdzie jazda rowerem jest surowo zabroniona.

Apelowanie o ostrożność podczas jazdy na rowerze jest niezbędne, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest obowiązkowe dla każdego cyklisty. Poruszając się rowerem po parkach i skwerach, należy korzystać wyłącznie z ścieżek wyznaczonych do tego celu. Jazda przez trawnik czy zjeżdżanie ze wzniesień, szczególnie w miejscach o ograniczonej widoczności, jest niebezpieczna i może skutkować kolizjami z innymi cyklistami lub przechodniami.