Zmiana szczytach władzy i spółek miejskich Zamościa: Marek Kudela obejmuje funkcję wiceprezydenta

Zmiana szczytach władzy i spółek miejskich Zamościa: Marek Kudela obejmuje funkcję wiceprezydenta

Zgodnie z oczekiwaniami, w Zamościu nastąpiły dynamiczne przetasowania na stanowiskach kierowniczych. Marek Kudela, nauczyciel w Szkole Podstawowej numer 4 i doświadczony radny miejski, objął obowiązki wiceprezydenta miasta. Nie mniejsze zmiany zaszły również w strukturach nadzorczych lokalnych spółek miejskich, gdzie doszło do odwołania członków rad i powołania nowych osób.

Głos wsparcia dla Marka Kudeli wyraził Rafał Zwolak, ostatnio wybrany prezydent Zamościa. Na swoim profilu internetowym podkreślił, że Kudela jest jednym z najbardziej zaangażowanych radnych i wytrawnym samorządowcem, który doskonale orientuje się w sprawach miasta. Ceni go także za wysoką kulturę osobistą oraz merytoryczność.

53-letni Marek Kudela jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Wydziału Białej Podlaskiej (dyplom uzyskał w 1998 roku). Posiada tytuł dyplomowanego nauczyciela wychowania fizycznego oraz może pochwalić się pięć kadencji na stanowisku radnego. W latach 2004-2006 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zamość. W okresie od 2006 do 2014 roku był przewodniczącym komisji rewizyjnej RM, a w latach 2004-2018 przewodził komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki i promocji. Ponadto jest prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kiko” oraz zarządza placówkami wypoczynkowymi dla dzieci i młodzieży.