Zwycięstwo Omegi Stary Zamość nad Błękitnymi Obsza

W meczu rozgrywanym na własnym boisku, Omega Stary Zamość pokonała drużynę Błękitnych Obsza z wynikiem 4:0. Pomimo znacznego rozmiaru zwycięstwa, faktyczny przebieg spotkania był nieco mniej jednostronny niż może sugerować końcowy wynik. W pierwszej połowie goście mieli szansę objąć prowadzenie dzięki przyznanemu im rzutowi karnemu, ale nie zdołali wykorzystać tej okazji. Dwie bramki na korzyść drużyny gospodarzy padły natomiast w ostatnich minutach spotkania.

Sobotnie zawody miały miejsce w Starym Zamościu i toczyły się w warunkach silnego wiatru. Początek meczu lepiej ułożył się dla gości – już w 19 minucie mieli szansę na zdobycie prowadzenia. Rzut karny został jednak niewykorzystany przez Ugochukwu Precious Chikatarę, który trafił piłkę w słupek, a pierwsza część spotkania zakończyła się bez bramek.

Wygląda na to, że w przerwie Omega Stary Zamość musiała znaleźć motywację do zmiany sytuacji na boisku. Już pięć minut po wznowieniu gry drużyna gospodarzy zaczęła dominować. Pierwszą bramkę zdobył Damian Otręba, a w 55 minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Ciurysek.

Kolejne dwie bramki padły jednak dopiero pod koniec meczu. W 83 minucie Szymon Dyrkacz podwyższył wynik na 3:0, a końcowy rezultat ustalił Sebastian Goch, pokazując piękny drybling i celny strzał na dalszy słupek bramkarza przeciwników.