Żałoba w Hrubieszowie: Odszedł były burmistrz, Zbigniew Dolecki

Żałoba w Hrubieszowie: Odszedł były burmistrz, Zbigniew Dolecki

Miasto Hrubieszów pogrążyło się w żałobie po stracie swojego byłego burmistrza, Zbigniewa Doleckiego, który niestety nie żyje. W związku z tym tragicznym wydarzeniem, lokalne władze ogłosiły okres żałoby trwający od 2 do 4 października. Uroczystości pogrzebowe dla tego cenionego działacza samorządowego zaplanowano na środę, 4 października. Liturgia żałobna ma miejsce o godzinie 14 w hrubieszowskiej świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Według komunikatu zamieszczonego przez Urząd Miasta Hrubieszowa, flaga gminna wisząca przed budynkiem urzędu zostanie opuszczona na pół masztu jako wyraz smutku i szacunku dla zmarłego. Wszystkie wydarzenia o charakterze sportowym i rozrywkowym, organizowane przez samorząd miejski lub jednostki organizacyjne Gminy Miejskiej Hrubieszów, zostały anulowane. Strona internetowa miasta oraz profile na portalach społecznościowych przyjmą żałobną kolorystykę. Podczas trwania żałoby nie będzie można usłyszeć tradycyjnego hejnału miasta.

Zbigniew Dolecki pełnił funkcję burmistrza Hrubieszowa w latach 2006-2010. Poza tym, w swojej karierze politycznej udało mu się sprawować wiele innych istotnych ról. W okresie 1998-2002 był zastępcą burmistrza Hrubieszowa, natomiast od 1994 do 1998 roku służył jako radny miejski tego samego miasta.