Znalazła cudzy portfel i użyła karty do wypłaty z bankomatu

Znalazła cudzy portfel i użyła karty do wypłaty z bankomatu

Mieszkanka Zamościa została zatrzymana przez policję za przywłaszczenie sobie cudzego portfela i użycia kradzionej karty bankomatowej do wypłacenia kwoty 1500 złotych. Prokuratura przedstawiła 42-letniej kobiecie zarzuty związane z kradzieżą dokumentów i karty uprawniającej do wypłacenia środków z bankomatu, za pomocą której dopuściła się kradzieży oszczędności znajdujących się na koncie pokrzywdzonego.

Na początku października na KMP w Zamościu zgłosił się 76-letni mężczyzna, który twierdził, że prawdopodobnie został skradziony jego portfel, gdzie przechowywał dowód osobisty, kartę bankomatową i 200 złotych w gotówce. Mieszkaniec Zamościa oznajmił też, że złodziej wypłacił z jego konta bankowego kwotę w wysokości 1500 zł.

Złodziejka wpadła w ręce zamojskiej policji

Jak informuje rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu Dorota Krukowska-Bubiło, funkcjonariuszom udało się namierzyć złodzieja, którym okazała się 42-letnia mieszkanka miasta. W mieszkaniu kobiety znaleziono portfel pokrzywdzonego oraz jego dowód osobisty. Podejrzana została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu.

W trakcie przesłuchania przyznała się do zarzucanych jej czynów. Zeznała, że widziała, jak mężczyźnie, który przejeżdżał obok niej na rowerze, wypadł portfel, w związku z czym postanowiła go sobie przywłaszczyć. Po otworzeniu portfela zauważyła, że w środku znajduje się 200 złotych w gotówce, karta do bankomatu i karteczka z zapisanym na niej numerem PIN.

Kobieta odpowie teraz za kradzież dokumentów, karty do wypłacania środków z automatu bankowego, a także 200 złotych w gotówce. Ponadto, 42-latka usłyszała również zarzuty związane z użyciem karty do wypłacenia 1500 zł z cudzego konta bankowego.

Za kradzież karty uprawniającej do wypłacania środków z automatu bankowego grozi jej do 5 lat więzienia. Natomiast w przypadku wypłacenia 1500 złotych z cudzego konta, korzystając z bankomatu, co jest równoznaczne z kradzieżą z włamaniem, mieszkanka Zamościa może otrzymać nawet 10 lat pozbawienia wolności.