15-latek pobity przez sześciu nastolatków i okradziony z e-papierosa

15-latek pobity przez sześciu nastolatków i okradziony z e-papierosa

W ubiegły piątek 15-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec został zaatakowany przez sześciu nastolatków, którzy ukradli mu e-papierosa. Zamojscy funkcjonariusze namierzyli już całą szóstkę i przewieźli na komendę. Czeka ich teraz wizyta w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich, gdzie będą tłumaczyć się ze swojego postępowania.

Do zdarzenia doszło 15 października na osiedlu Planty w Zamościu, gdzie 15-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec został pobity i okradziony z e-papierosa. Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu spostrzegli biegnących przez osiedle trzech nastolatków. Podejrzewając, że mają coś na sumieniu, policjanci postanowili wylegitymować całą trójkę.

Podczas rozmowy wyszło na jaw, że wcześniej dwóch z nich wraz z innymi kolegami zaatakowało 15-latka. Policja wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Okazało się, że 15-latek był bity i kopany przez sześciu agresorów, ponieważ nie chciał oddać im swojego e-papierosa. Jednak po ostrych argumentach ze strony sprawców postanowił oddać im swoją własność.

Ofiara rozboju nie doznała ciężkich obrażeń ciała

Oficer prasowy Komendy Miejskie Policji w Zamościu Dorota Krukowska Bubiło poinformowała, że 15-latek wyszedł z opresji jedynie z powierzchownymi potłuczeniami. Natomiast chwilę po zatrzymaniu dwójki sprawców policjanci namierzyli pozostałą czwórkę napastników. Sześciu zatrzymanych to mieszkańcy gminy Zamość i gminy Sitno w wieku 14 – 16 lat.

Napastnicy zostali aresztowani i przewiezieni na komendę. O wszystkim powiadomiono również ich rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom podczas przesłuchiwania. Funkcjonariusze odzyskali też skradzionego e-papierosa o wartości 150 zł, który posłuży jako materiał dowodowy w sprawie zatrzymanych.

Sprawa sześciu napastników została skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, gdzie napastnicy będą musieli ponieść odpowiedzialność za swoje zachowanie.