Andrzej Dudek wyznaczony na nowego dyrektora Zamojskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Andrzej Dudek wyznaczony na nowego dyrektora Zamojskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

W środowisku budownictwa społecznego zaszły znaczące zmiany. Rada Nadzorcza spółki Zamojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, składająca się obecnie z Roberta Rychtera, Marcina Mazur-Chromiaka i Marcina Podsiadło, podjęła decyzję o wprowadzeniu nowego lidera. Wybrano 53-letniego Andrzeja Dudka, który zastąpił dotychczasową prezes TBS, Magdalenę Godek.

Rafał Zwolak, aktualny prezydent Zamościa, przekazał te informacje za pośrednictwem sieci społecznościowych. W swoim wpisie umieścił również krótki życiorys nowo mianowanego szefa TBS. Andrzej Dudek to doświadczony inżynier, specjalizujący się w zdobywaniu funduszy zewnętrznych oraz zarządzaniu projektami. Jest także doradcą branży IT i absolwentem Akademii Rolniczej im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Dudek posiada bogate doświadczenie zawodowe. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Rejonowym w Zamościu oraz pełnił rolę szefa projektów teleinformatycznych w GPS Systems Sp. z o.o. (2001-2011). Był również odpowiedzialny za realizację projektu RZZO Dębowiec w PGK Sp. z o.o. w Zamościu (2011-2015). Dodatkowo, kierował projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych (w tym również w sektorze budownictwa OZE) w zamojskiej firmie Budmat Sp. J. T. Rozmus, J. Małysz (2015-2016).

Ostatnio Dudek był zatrudniony jako dealer Citroen w firmie KLD – informuje prezydent Zwolak. W swoim prywatnym życiu jest pasjonatem podróży, coachingu oraz technologii informatycznych i cyberbezpieczeństwa. Andrzej Dudek będzie pełnił obowiązki szefa spółki do momentu wyboru nowego prezesa w konkursie.

Jako nowy lider ZTBS, Dudek ma za zadanie opracować plan i strategię działania spółki, w tym możliwość pozyskania dodatkowych funduszy na budowę tanich mieszkań. Będzie też odpowiedzialny za sprawdzanie finansów spółki – informuje prezydent Zwolak.