Zamość przenosi gokarty rowerowe na peryferie Parku Miejskiego

Zamość przenosi gokarty rowerowe na peryferie Parku Miejskiego

Kilka dni temu Urząd Miasta Zamość poinformował, że powstaną nowe zasady dotyczące używania miejskich zieleńców, w tym także obszaru Parku Miejskiego w Zamościu. Park Miejski to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście, gdzie rodziny przychodzą na relaksujący spacer pod skrzydłami zielonej Matki Natury.

Ze względu na nowy regulamin zieleńców w Zamościu miasto zdecydowało, że powstanie zakaz poruszania się po Parku Miejskim za pomocą pojazdów wielośladowych. A to z kolei obejmuje takie pojazdy, jak gokarty rowerowe, kolejki turystyczne, pojazdy wolnobieżne, a także wózki rowerowe. W obliczu nowego regulaminu poruszanie się powyższymi pojazdami będzie możliwe jedynie na obrzeżach parku.

Zamość dba o bezpieczeństwo dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych

Miasto wyznaczyło już odpowiednie tereny do korzystania z pojazdów wielośladowych, napędzanych siłą mięśni. Wraz z wejściem nowych zasad obszary, na których będzie można poruszać się tymi pojazdami, zostały wyznaczone od strony ulic Piłsudskiego i Sadowej.

Pomysł zrodził się z powodu tego, że Park Miejski w Zamościu odznacza się dużym natężeniem ruchu wielośladów. A to z kolei sprawia zagrożenie dla małych dzieci, osób niepełnosprawnych i osób starszych, które szukają chwili spokoju i miejsca do odpoczynku. Dlatego, z racji zachowania bezpieczeństwa, korzystanie z wielośladów zostało przeniesione na inny teren.

Szukasz więcej newsów z Zamościa? Znajdziesz je na https://hinfo.pl.