Zamość: 40 lat Zespołu Muzyki Dawnej Capella all`Antico – planowane obchody jubileuszu

Zamość: 40 lat Zespołu Muzyki Dawnej Capella all`Antico – planowane obchody jubileuszu

W tym roku, na mapie kulturalnej Zamościa, szczególne wydarzenie zaznacza swoją obecność. Mówimy o czterdziestolecie istnienia Zespołu Muzyki Dawnej Capella all`Antico. Uroczystości jubileuszowe, mające formę koncertu, zaplanowano na nadchodzący weekend.

Jeżeli masz wolne popołudnie w najbliższą sobotę (23 września, godzina 17) i jesteś wielbicielem muzyki dawnej, nie musisz się martwić o bilety. Bez nich możesz zająć miejsce w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury. To właśnie tam odbywać się będzie gala jubileuszowa. Głównym bohaterem tego wydarzenia będzie oczywiście Zespół Muzyki Dawnej Capella all`Antico, który świętuje swoje 40-lecie działalności. Ale to nie jedyny punkt programu. Na scenie zaprezentują się Również goście specjalni.

Dopełnieniem muzycznego obrazu wieczoru będą występy rodzimej sceny muzycznej. Zobaczymy na nich zespół Ale Cantare z Płoskiego pod batutą dyrektorki Barbary Rabiegi, a także Sine Nomine z Lublina pod dyrekcją Izabeli Urban. Scenę urozmaici również Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna.

W ramach obchodów jubileuszowych, zaplanowano również piątkowy koncert zespołu Sabionetta. Miała to być pamiątkowa chwila, dedykowana Krzysztofowi Obstowi, założycielowi Capelli all`Antico, który odszedł od nas jesienią 2019 roku. Niestety, ten element uroczystości został nieoczekiwanie odwołany.