Zdarzenie drogowe na krajowej "17" – pijana 28-latka wjechała w bariery

Zdarzenie drogowe na krajowej "17" – pijana 28-latka wjechała w bariery

Jak to zwykle bywa, prawda o stanie upojenia alkoholowego 28-letniej kobiety, która uderzyła swoim audi w bariery ochronne na krajowej drodze numer 17, jest nieznana. Co więcej, jej stan utrudniał przeprowadzenie badania alkomatem. Jak się okazało, konieczne było pobranie krwi od kobiety.

Incydent miał miejsce w ostatnią niedzielę. W miejscowości Wierzba, w gminie Stary Zamość, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Osobowe audi z niekontrolowaną siłą uderzyło w bariery ochronne przy krajowej drodze. Na miejsce natychmiast przybyli policjanci, którzy ustalili, że za kierownicą tego pojazdu siedziała 28-letnia obywatele gminy Izbica. Policjantom nie pozostawiała żadnych wątpliwości – była zupełnie pijana. To można było dostrzec gołym okiem. Niemniej jednak, badania alkomatem nie mogły zostać przeprowadzone, ponieważ kobieta była tak pijana, że nie mogła dmuchnąć w urządzenie.

Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, poinformowała o dalszych krokach: „Została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano od niej krew. Badanie to umożliwi nam określenie dokładnego stężenia alkoholu w jej organizmie podczas zdarzenia”.

Policjantka zaznaczyła również, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna przeznaczona na określony cel, która może osiągnąć nawet 60 tysięcy złotych.