Zamojski Szpital Niepubliczny przeprowadził remont na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej

Zamojski Szpital Niepubliczny przeprowadził remont na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej

Bez korzystania z zewnętrznych dotacji, Zamojski Szpital Niepubliczny samodzielnie sfinansował proces renowacji na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Obecne ulepszenia mają na celu poprawę warunków pobytu oraz leczenia dla pacjentów.

W środowy dzień miały miejsce odbiory techniczne przeprowadzonych tam prac, które objęły pierwsze piętro oddziału. Poprzednio odświeżono już drugie piętro tej jednostki. Czwartek został poświęcony na finalne, drobne prace wykończeniowe.

Damian Miechowicz, prezes zarządzającego instytucją tzw. starego szpitala w Zamościu poinformował, że główne prace polegały na rozszerzeniu otworów drzwiowych. Zmiana ta była zgodna z wymogami różnych kontroli, ale miała również praktyczne uzasadnienie – obecnie używane łóżka do transportu pacjentów są szersze niż te, które były stosowane w przeszłości.

Podczas modernizacji zainstalowano także specjalistyczne, automatyczne drzwi prowadzące do bloku operacyjnego. Wykonano również drobne naprawy podłóg i wyłożono je nowymi wykładzinami, zarówno w salach jak i na korytarzach. Ulepszono łazienki pacjentów i odświeżono ściany.

W środę pierwsze osoby trafiły na odnowione piętro, choć jeszcze w czwartek trwały tam ostatnie prace porządkowe. Miechowicz podkreślił, że przeprowadzona renowacja sprawiła, iż pomieszczenia na oddziale, obejmujące pierwsze i drugie piętro zmodernizowane w poprzednim roku, tworzą teraz przyjazną dla pacjentów przestrzeń – są estetyczne, świeże i pachnące.