Zakończona inwestycja w Szkołę Podstawową w Płoskiem: ponad 7 milionów złotych na odnowienie budynku

Zakończona inwestycja w Szkołę Podstawową w Płoskiem: ponad 7 milionów złotych na odnowienie budynku

Wielką przemianę przeszła niedawno jedna ze szkół w gminie Zamość – Szkoła Podstawowa w miejscowości Płoskiem. Koszt całkowity tej inwestycji przekroczył 7 milionów złotych, przy czym za jej realizację odpowiedzialny był lokalny samorząd, który otrzymał wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych programu Polski Ład.

Na pierwszy rzut oka, najbardziej oczywistym efektem prowadzonych prac jest odświeżona elewacja budynku. Jednak nie tylko zewnętrzne zmiany są godne uwagi, bowiem za sumę ponad 7,1 miliona złotych wykonano wiele prac renowacyjnych również wewnątrz szkoły.

Przebudową budynku zajął się Zakład Ogólnobudowlany Adama Strumidło z Płoskiego, który okazał się zwycięzcą przetargu na wykonanie tej inwestycji. Prace dotyczyły m.in. gruntownej przebudowy starej części obiektu, co wymagało wykonania niezbędnych wyburzeń. Dodatkowo, firma odpowiadała za malowanie ścian oraz wymianę starych okien i drzwi na nowe. Na koniec przystąpili do instalacji nowych systemów sanitarnych i elektrycznych.

W ramach realizowanej inwestycji, zadbano również o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły – na jej terenie zamontowano system monitoringu i alarmu. Dużym plusem jest także zainstalowanie na dachu paneli fotowoltaicznych, które będą produkować czystą energię dla szkoły.

Przy okazji modernizacji, budynek Szkoły Podstawowej w Płoskiem został także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co z pewnością jest ważnym krokiem.