Wypadek drogowy z udziałem karetki pogotowia i samochodu ciężarowego

Wypadek drogowy z udziałem karetki pogotowia i samochodu ciężarowego

Wczoraj doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze wojewódzkiej nr 852 w miejscowości Poturzyn. Jako kierujący pojazdem, 38-letni ratownik medyczny stracił kontrolę nad kierownicą karetki, co doprowadziło do poślizgu i kolizji z ciężarówką marki Volvo poruszającą się na przeciwległym pasie ruchu. Na szczęście, mimo powagi sytuacji, nikt nie odniósł obrażeń. Apelujemy do wszystkich o zachowanie ostrożności na drogach, zwłaszcza podczas trudnych i zmiennych warunków atmosferycznych.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tomaszowie został powiadomiony o incydencie krótko po godzinie 10:00. Po przybyciu na miejsce, policjanci potwierdzili, że kierujący pojazdem służby zdrowia stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poruszającą się ciężarówkę Volvo. Mimo groźnego zdarzenia, żadna z osób znajdujących się na miejscu nie odniosła obrażeń – trzech ratowników medycznych podróżowało bez pacjenta, a 60-letni kierowca ciężarówki, mieszkaniec gminy Mircze, podróżował sam. Policja potwierdziła, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Ze względu na poważne uszkodzenia pojazdów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Pragniemy przypomnieć o istotności rozwagi i ostrożności podczas jazdy, szczególnie w okresie zmiennych warunków atmosferycznych. Opady śniegu lub deszczu oraz ujemne temperatury czynią drogi śliskimi i niebezpiecznymi. Pamiętajmy o dostosowywaniu prędkości i stylu jazdy do panujących warunków drogowych.