Nowe, atrakcyjne połączenia kolejowe z Zamościa do Bełżca i Hrebennego od stycznia 2024

Nowe, atrakcyjne połączenia kolejowe z Zamościa do Bełżca i Hrebennego od stycznia 2024

Od początku 2024 roku, dokładnie od 2 stycznia, wprowadzono nowe połączenia kolejowe dostępne przez cały rok z miasta Zamość do Bełżca oraz Hrebennego. Dodatkowo, pociągi z Zamościa do Lublina stają się dostępniejsze dla podróżnych. Na wybranych trasach Polregio postanowiło zachęcić pasażerów do korzystania z tych usług poprzez oferowanie korzystnych promocji cenowych.

Podjęcie decyzji o wdrożeniu nowych połączeń było owocem gruntownej analizy potrzeb transportowych. Umożliwiło to uruchomienie całorocznych kursów na trasie Zamość–Bełżec, co więcej, niektóre z nich są przedłużone w piątki i niedziele aż do Hrebennego.

W planach jest codzienne uruchamianie czterech par pociągów pomiędzy Zamościem Wschód a Bełżcem, z dodatkowym wydłużeniem jednej pary do Hrebennego w piątki i niedziele. Głównym celem jest zapewnienie dogodnych dojazdów dla studentów mieszkających w okolicach Lubyczy Królewskiej i Hrebennego – jak podaje marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

W pierwszych dwóch tygodniach działania nowych połączeń bilety oferowane są w wyjątkowo niskich cenach. Dzięki tzw. „Biletowi na Roztocze”, podróż między Hrebennem a Zamościem będzie kosztować jedynie 3, 5 lub 7 zł, w zależności od dystansu danego odcinka (uwaga: w ramach tej promocji nie będą obowiązywać standardowe ulgi). Po zakończeniu okresu promocyjnego, bilety będą dostępne według standardowej oferty „Bilet dobrych relacji”.