Wypadek drogowy na krajowej "74" – kolizja volkswagena z mitsubishi

Wypadek drogowy na krajowej "74" – kolizja volkswagena z mitsubishi

Wydarzył się incydent drogowy, w wyniku którego doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca volkswagena, wyjeżdżając z drogi podrzędnej na główną arterię komunikacyjną – drogę krajową numer 74, nie zastosował się do zasady pierwszeństwa. W rezultacie doprowadził do kolizji ze swoim pojazdem i mitsubishi, którym sterowała kobieta. Następstwem tego zdarzenia było przewiezienie do szpitala właśnie kierującej mitsubishi.

Kolizja miała miejsce dzisiaj, a zgłoszenie o niej wpłynęło na komendę policji w Zamościu tuż po godzinie trzeciej nad ranem. Informację o zdarzeniu przekazał mieszkaniec miejscowości Wielącza. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano służby ratunkowe – straż pożarną oraz ekipę medyczną.

Policjanci, którzy zajmowali się badaniem okoliczności tego incydentu ustalili, że kierująca mitsubishi jechała drogą krajową nr 74 od Szczebrzeszyna w stronę Zamościa. Podczas przejazdu przez Wielączę, niespodziewanie napotkała volkswagena wyjeżdżającego z drogi podrzędnej. Mitsubishi prowadziła 46-letnia kobieta ze Szczebrzeszyna, która nie była w stanie zareagować na czas i doszło do zderzenia z golfem. W wyniku impetu uderzenia oba pojazdy zostały przesunięte na pobocze. Ponadto, mitsubishi uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji, a volkswagen w barierki ochronne, zatrzymując się dopiero w przydrożnym rowie – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, aspirant sztabowy z Policji w Zamościu.

46-letnia kierująca mitsubishi, w wyniku odniesionych obrażeń ciała, została przewieziona do szpitala. W chwili kolizji za kierownicą volkswagena siedział 22-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji, młodzieniec wyszedł z wypadku bez obrażeń.