Internetowy oszust zabrał 55 tys. zł na samochód ciężarowy, którego nigdy nie dostarczył

Internetowy oszust zabrał 55 tys. zł na samochód ciężarowy, którego nigdy nie dostarczył

Mieszkaniec powiatu zamojskiego został oszukany na kwotę ponad 55 tysięcy złotych podczas próby zakupu samochodu ciężarowego przez internet. Po podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki, okazało się, że sprzedający go oszukał.

Kiedy 65-letni mężczyzna postanowił kupić samochód ciężarowy pod koniec listopada, znalazł ogłoszenie o sprzedaży pojazdu spełniającego wszystkie jego wymagania na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Samochód był wyceniony na 123 000 złotych. Zainteresowany, mężczyzna skontaktował się z numerem podanym w ogłoszeniu i dowiedział się, że musi podpisać umowę, aby sfinalizować zakup.

Rzecznik prasowy Policji w Zamościu opisuje historię 65-latka jako ostrzeżenie dla innych: „Mężczyzna cierpliwie czekał na dostarczenie pojazdu. Przed datą dostawy, otrzymał dodatkową fakturę na kwotę ponad 67 000 złotych, z informacją, że jeśli nie zapłaci, dostawa pojazdu zostanie opóźniona. Faktura zawierała informacje o innym numerze konta do wpłaty, co wzbudziło podejrzenia mężczyzny.”

65-latek, zdenerwowany sytuacją, próbował skontaktować się z numerem telefonu podanym w ogłoszeniu, ale nikt nie odbierał. Wysłał też email, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Poprosił swojego znajomego, aby sprawdził adres siedziby firmy. Znajomy dowiedział się od portiera, że firma wynajmuje pomieszczenie w budynku biurowym, ale nikt nie miał z nią kontaktu. Dowiedział się również, że nie był pierwszą osobą, która pytała o tego sprzedawcę – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.