Wyjątkowe lekcje w SP nr 6 w Zamościu!

Wyjątkowe lekcje w SP nr 6 w Zamościu!

W jednej z zamojskich szkół podstawowych zrealizowany został projekt edukacyjny, którego inicjatorem jest Piotr Błażewicz oraz Zamojskie Zakłady Zbożowe. To właśnie w Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu zorganizowane zostały warsztaty pod hasłem „Od ziarna do kromki Chleba”. Projekt został zrealizowany 15 marca 2021 roku, a wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami.

Cel projektu

Wyjątkowy projekt, który został zrealizowany w poniedziałek, 15 marca miał na celu rozwinięcie wiedzy uczniów klas trzecich. W wyniki prowadzonych warsztatów uczniowie dowiedzieli się więcej o różnego rodzaju produktach zbożowych, a także poznali różne rodzaje pieczywa. Co więcej, poznali oni dokładnie podstawowe gatunki zbóż, a także dowiedzieli się, w jakich etapach powstaje chleb. Wiedza dzieci została rozwinięta również o informacje o składnikach będących niezbędnymi elementami przy wypiekaniu pieczywa.

Zajęcia teoretyczne

W wydarzeniu, w którym uczestniczyli nie tylko dzieci, ale również dyrektor oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, a także przedstawiciele Rady Miasta Zamościa, zawierały w sobie wyraźne pokłady cennej wiedzy teoretycznej. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko, jak powstaje mąka, ale też jak można rozróżnić poszczególne jej rodzaje. Te elementy przedstawiane były przez Piotra Błażewicza, który wraz z pracownikami Zamojskich Zakładów Zbożowych  prezentował dzieciom wszystkie etapy, które prowadzą ziarno zboża do zamiany w kromkę chleba.

Również i praktyczne

W przypadku prowadzonych zajęć nie mogło zabraknąć działań o charakterze praktycznym. Uczniowie klas trzecich otrzymali wyjątkową okazję do tego, aby samodzielnie sprawdzić, jak należy wyrabiać ciasto. Co więcej, w trakcie praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy dzieci poznały cenne receptury, a także kolejność tego, jak powinny być dodawane składniki. Intensywna praca trzecioklasistów zaowocowała nie tylko opanowaniem tajników wyrabiania ciasta, ale i samodzielnym uformowaniem pizzy zawierającej ulubione składniki.

Jeden komentarz o “Wyjątkowe lekcje w SP nr 6 w Zamościu!

  1. Najlepsza szkoła do jakiej chodziłem! Bardzo miło ją wspominam i pozdrawiam wszystkich z SP6!!!

Comments are closed.