Niezwykłe szydełkowane Wielkanocne ozdoby! Zobacz, jakie cuda tworzy mieszkanka naszego regionu!
Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami. Co prawda ze świątecznymi koszyczkami pójdziemy do kościoła dopiero 3.04 (sobota), ale już teraz trzeba przygotować piękne ozdoby. Pandemia zbiera straszne żniwo, ale zamknięcie w domach sprzyja bardzo rozwijaniu pasji, na które do tej pory nie mieliśmy czasu. Tak właśnie mieszkanka Kamiennej Góry, w gminie Wierzbica zdobyła nowe umiejętności w dziedzinie szydełkowania.
Historie naszych rzemielśników
Pani Barbara Krawczuk szydełkowaniem interesowała się zawsze, ale ze względu na wiele innych zajęć nigdy nie oddała się jemu w pełni. Zmieniło się to w ostatnim roku kiedy Pani Basia intensywnie rozwinęła tę pasję. Jej prace zachwycają nie tylko ludzi z powiatu chełmskiego, ale także mieszkańców z całej Polski. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy w pracach Pani Basi dominuje motyw świąteczny. Piękne świąteczne króliczki z kolorowymi kwiatuszkami czy ażurowe miseczki na jajka, robią naprawdę olbrzymie wrażenie. Prace Pani Barbary Krawczyk nawiązują do ludowych rękodzieł, które tożsame są na naszego powiatu. Sama artysta też chętnie o tym mówi, podkreślając, że kontynuując je, ochrania je przed zapomnieniem.
Szydełkowe rękodzieła znane w całej Polsce!
Pani Barbara jest coraz częściej rozpoznawalna i zauważalna, ostatnio została zaproszona do programu “Poranek między Wisłą a Bugiem” transmitowanego na kanale TVP3. W programie zaprezentowała swoje najnowsze szydełkowe arcydzieła. Świąteczne serwetki, szydełkowe zajączki, pisanki, kurczaczki i wiele innych wspaniałych ozdób, które każdy z nas chciałby mieć w swoim domu. Co więcej, w czasie programu Pani Barbara pokazała też swoje większe działa takie jak obrusy, narzuty czy bieżniki, oczywiście wszystkie były stworzone przez nią na szydełku. Dech w piersiach zapierały wykorzystywane przez się w tych projektach motywy ludowe. Autorka przyznaje, że sposób na ich wykonanie był przekazywany przez kobiety w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie.
Bardzo ładne! Jak można się skontaktować z tą Panią?