Wiosenne porządki

Wiosenne porządki

Podpowiadamy jak założyć ogród wertykalny!

 

Wiosna to idealny moment, aby zrealizować najróżniejsze porządki w ogrodzie. Czas poświęcony na przygotowania w ogrodzie z pewnością zaprocentuje w najbliższej przyszłości w postaci zielonego ogrodu. Co jednak z osobami, które nie mogą nacieszyć się zielenią w ogrodzie? Porozmawialiśmy z lokalnymi ogrodnikami i okazało się, że uznaniem cieszą się zielone ściany na balkonie!

Jeśli masz niewielki i trudny do zagospodarowania balkon, absolutnie nie rezygnuj z zieleni! Zagospodaruj swój ogródek w pionie. Pomogą w tym specjalne modułowe systemy oraz pojemniki. Są przeznaczone do powieszenia na ścianie lub postawieniu na podłodze. To w nich umieszcza się rośliny. Sposób dekorowania można zaaranżować samodzielnie.

Najlepsze rośliny do ozdobienia ogródka na balkonie to: petunie, surfinie. Wskazane rośliny szybko się rozrastają, pod warunkiem, że są odpowiednio nawadniane. Popularnością cieszy się również uczep rózgowaty, labelia przylądkowa, filodendron, wilec ziemniaczany, paproć. Warto też zainwestować w przyrządy wspierające dla roślin, jak np. drabinki, podpory, kratki.