Weekend z Jarmarkiem Hetmańskim w Zamościu

Weekend z Jarmarkiem Hetmańskim w Zamościu

Już w najbliższy weekend odbędzie się XXVIII Jarmark Hetmański w Zamościu, który zapewni wiele fantastycznych rozrywek wszystkim mieszkańcom miasta i okolic. W ramach wydarzenia na gości czekają atrakcyjne konkursy, występy na żywo, targi sztuki ludowej, pyszna gastronomia i wiele innych. Ponadto, teren jarmarku będzie także okupowany przez liczne stoiska z rękodziełami i regionalnymi produktami spożywczymi.

Hetmańska sobota w Zamościu

W dniach 4 i 5 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się XXVIII Jarmark Hetmański, podczas którego uczestnicy imprezy będą mogli korzystać z rozmaitych atrakcji, rozpoczynając zabawę od godziny 13:00. Ponadto, całej imprezie przygrywać będą znakomite koncerty na żywo w wykonaniu takich zespołów jak Chyżanie, Kapela Kanka Franka, Orkiestra Jarmarku Hetmańskiego, czy Ale Cantare.

Natomiast o godzinie 14:00 organizatorzy jarmarku zapraszają na konkurs kulinarny pn. „Smaki Zamościa i Roztocza”, na którym będzie można przetestować swoje kuchenne umiejętności. Z kolei o godzinie 20:00 będzie można wybawić się na hucznej potańcówce, która również odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu.

Zobacz również, jak podczas Dnia Dziecka bawiły się dzieci na jarmarku w Jarosławiu.

Hetmańska niedziela w Zamościu

Jarmarkowa niedziela wcale nie będzie odstawać od swojego poprzednika. Już o godzinie 15:00 wszystkich gości przywita Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, za którego śladami pójdą również tacy wykonawcy jak grupa Hocerla i zespół folkowy Oreada. A na zakończenie – o godzinie 20:00 – jako gwóźdź programu wystąpi Teatr Ognia Utopia.

Warto zaznaczyć, że w trakcie tego dwudniowego wydarzenia na mieszkańców czekają również targi kolekcjonerskie i sztuki ludowej. Z racji tego na terenie jarmarku dostępne będą liczne stoiska handlowe, gdzie można zakupić atrakcyjne rękodzieła, smaczne przekąski, regionalne produkty spożywcze, a także rozmaite okazy kolekcjonerskie oferowane przez około 125 różnych wystawców z kraju i zagranicy.