Chełm: Weekendowy zlot żarciowozów z kuchnią z różnych zakątków świata

Chełm: Weekendowy zlot żarciowozów z kuchnią z różnych zakątków świata

W Chełmie trwa weekendowy zlot food trucków, który oferuje mieszkańcom pyszne potrawy z różnych regionów kuli ziemskiej. Smaczne żarciowozy pojawiły się na ulicach miasta w piątek i będą podkręcać kubki smakowe chełmian do godziny 21:00 w niedzielę. Samochody zaparkowały przed Galerią Chełm, gdzie bardzo szybko skupiły przy sobie licznych smakoszy wybornych potraw.

Podczas weekendu food trucków mieszkańcy Chełma i okolic mają możliwość kosztowania specjałów z kuchni pochodzącej z czterech różnych kontynentów, w tym dań kuchni amerykańskiej, bałkańskiej, orientalnej i śródziemnomorskiej. Szczególnie dobrze sprzedają się takie potrawy jak pierogi dim sum, burgery z szarpaną wieprzowiną, grecki souvlaki, pad thai, churros, a także przepyszne desery.

Unikalne potrawy i barwny festiwal kolorów

Ponadto, cały posiłek można zapić kawą, różnymi rodzajami herbaty albo napojem orzeźwiającym. Wiele potraw, jakie serwują food trucki, to rzadkość w polskich restauracjach. W związku z tym warto wybrać się na tę sycącą imprezę, chociażby dlatego, żeby doświadczyć nowych symfonii smakowych.

Warto również zaznaczyć, że podczas zlotu food trucków rozrywkową atmosferę wśród gości rozkręcał także festiwal Holi Święto Kolorów, podczas którego chełmianie mieli okazję do wspaniałej zabawy wśród unoszących się kłębów kolorowego proszku.

Zlot food trucków w Chełmie rozpoczął się w piątek i potrwa do godziny 21:00 w niedzielę. Organizatorem wydarzenia są FUTRAKI.