W Grabowcu odbyły się VI Zawody Zaprzęgów Konnych. Imprezę połączono z festynem charytatywnym

W Grabowcu odbyły się VI Zawody Zaprzęgów Konnych. Imprezę połączono z festynem charytatywnym

W miejscowości Grabowiec (pow. zamojski) odbyły się VI Zawody Zaprzęgów Konnych, skupiając wokół siebie wielu okolicznych mieszkańców, którzy – oprócz dopingowania zawodników – mogli również skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez trwający w tym samym czasie festyn charytatywny. Natomiast zwycięzcą wyścigów zaprzęgów został Artur Brzozowski z Horyszowa Kolonii.

Grabowiec gościł u siebie 6. edycję Zawodów Zaprzęgów Konnych, które ponownie wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu zamojskiego. Na starcie ustawili się zawodnicy z różnych części kraju, którzy dali wspaniały popis swoich zaprzęgowych umiejętności.

Zobacz też, jak wyglądał weekend z Jarmarkiem Hetmańskim w Zamościu.

W wyścigach zaprzęgów konnych pierwsze miejsce na podium zajął Artur Brzozowski z miejscowości Horyszów Kolonia (pow. zamojski). Z kolei na drugim miejscu uplasował się Jarosław Ulanowski z Grabowca, a zaraz za nim linię mety przeciął Mariusz Zabłocki z Siennicy Różanej (pow. krasnostawski). Wyścigi zaprzęgów odbywały się pod czujnym okiem sędziego Krzysztofa Pietrzy.

Podczas imprezy miał również miejsce festyn charytatywny, z którego dochód przeznaczono na rehabilitację pacjentów z gminy Grabowiec – Huberta Sędłaka i Marcina Szumiło.

Możesz też wejść na https://zawiercieinfo.pl i zasięgnąć informacji o innych wyścigach w Polsce.