Agnieszka Jaczyńska z PO kandyduje na prezydenta Zamościa: "Zamość zasługuje na więcej"

Agnieszka Jaczyńska z PO kandyduje na prezydenta Zamościa: "Zamość zasługuje na więcej"

Agnieszka Jaczyńska, kandydatka zgłoszona przez Platformę Obywatelską do walki o fotel prezydenta Zamościa w nadchodzących wyborach samorządowych w kwietniu, postanowiła wykorzystać hasło „Zamość zasługuje na więcej” jako swoją wyborczą dewizę. Cieszy się również wsparciem ze strony takich podmiotów politycznych jak Nowa Lewica, Inicjatywa Polska czy Polskie Stronnictwo Ludowe.

W trakcie konferencji prasowej przeprowadzonej we wtorek, Agnieszka Jaczyńska nie tylko publicznie zaprezentowała główne przesłanie swojej kampanii, ale również przedstawiła osoby, które będą ubiegać się o miejsce w radzie miejskiej. Kandydaci ci będą reprezentować Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicji Obywatelskiej.

Spośród wspomnianych kandydatów na radnych, na listach wyborczych znajdują się zarówno obecni radni – Agnieszka Klimczuk z Inicjatywy Polskiej oraz Janusz Kupczyk z Nowej Lewicy – jak i sama Jaczyńska. Niemniej jednak, nominacje zdobyły również osoby, które do tej pory nie były publicznie kojarzone z polityką miejską. Większość z nich to nauczyciele, działacze społeczni i przedsiębiorcy. Wśród kandydatów znalazło się także kilka osób pełniących obecnie lub w przeszłości funkcję przewodniczącego jednego z zamojskich osiedli.

Podczas konferencji Jaczyńska podkreśliła, że pragnie, aby Zamość był miastem, które będzie rozpoznawane jako dynamicznie rozwijające się. Wizjonerska kandydatka na prezydenta wyraziła nadzieję, że Zamość ponownie zostanie postrzegany jako idealne miasto, nie tylko ze względu na jego bogatą historię i dziedzictwo, ale także dzięki umiejętności reagowania na aktualne wyzwania i przewidywania tych przyszłych.