Sopocki festiwal Dwa Teatry przeniesiony do Zamościa

Sopocki festiwal Dwa Teatry przeniesiony do Zamościa

Według najnowszych informacji odbywający się od 2001 roku festiwal Dwa Teatry w tym roku przeniesie się do Zamościa. News jest o tyle zaskakujący, że nikt się tego nie spodziewał. Jakie są przyczyny tej decyzji? Dowiemy się o tym prawdopodobnie na początku sierpnia, kiedy opublikowane zostanie oficjalne oświadczenie.

Festiwal Dwa Teatry, co to za wydarzenie?

Zorganizowany przy udziale Telewizji Polskiej i Polskiego Radia festiwal Dwa Teatry to wielkie coroczne wydarzenie. Blisko od 20 lat na sopockiej scenie mieliśmy okazję podziwiać wyjątkowe koncerty. Festiwal trwa kilka dni i najciekawsze występy są transmitowane w telewizji. W środowisku artystycznym to prestiżowe wydarzenie, które cieszy się ogromną popularnością.

Ostatnie informacje na oficjalnej stronie festiwalu Dwa Teatry pochodzą z roku 2019, ponieważ wtedy wydarzenie odbyło się po raz ostatni. W kolejnym roku pojawiła się pandemia i wszystkie wydarzenia musiały zostać odwołane. Wiele wskazywało na to, że w tym roku wszystko wróci do jako takiej normy (z zachowaniem obostrzeń) i festiwal ponownie wzbogaci lato o ciekawe atrakcje.

W drugiej połowie czerwca prezydent Sopotu otrzymał wiadomość e-mail z informacją, iż festiwal w tym roku zostanie przeniesiony do Zamościa. Wiadomość pojawiła się późno, biorąc pod uwagę, że festiwal Dwa Teatry zwykle odbywał się pod koniec czerwca. Wiadomo jednak, że w 2021 festiwal miał odbyć się później. Podczas gdy Sopot nie kryje zaskoczenia, Zamość szykuje się do wielkiego wydarzenia.

Dwa Teatry w Zamościu to szansa dla miasta

Nie da się ukryć, że Zamość to atrakcyjne miasto, ale mniej popularne turystycznie w porównaniu do innych miast Polski. Festiwal Dwa Teatry jest więc szansą dla miasta na promocję. Obecnie trwają rozmowy i ustalenia dotyczące szczegółów technicznych i lokalizacji wydarzenia. Władzie Zamościa odcinają się od kontrowersji, które narosły wokół tej niespodziewanej zmiany i cieszą się szansą dla miasta. Możemy być pewni, że Zamość stanie na wysokości zadania. A kwestia przyczyn przeniesienia sopockiego wydarzenia do Zamościa? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy wkrótce.