Remont groźnego skrzyżowania w Zamościu rozpoczęty

Remont groźnego skrzyżowania w Zamościu rozpoczęty

Mieszkańcy miasta długo czekali na remont skrzyżowania w pobliżu Orląt Lwowskich, Odrodzenia i Partyzantów. Stare i dziwnie zaplanowane skrzyżowanie od lat było miejscem wielu wypadków. Okolica jest wręcz koszmarem dla kierowców i nic w tym dziwnego – niebezpieczne miejsca na drodze to uzasadniona przyczyna stresu.

Remont skrzyżowania rozpoczęto w lipcu

Na początku lipca mieszkańcy miasta mogli zobaczyć pierwsze działania na terenie felernego skrzyżowania. Teren rozkopano i w tej chwili fachowcy prowadzą pierwsze prace budowlane. Niestety, aż do listopada, kiedy planowany jest koniec remontu, mieszkańcy Zamościa będą musieli zmagać się z dodatkowymi utrudnieniami na tym i tak już skomplikowanym odcinku.

Utrudnienia ruchu w najbliższych miesiącach martwią mieszkańców, ale jednocześnie utrzymują oni, że warto się przemęczyć. Wynik zamiany skrzyżowania na rondo docenią również uczniowie nauki jazdy. Z powodu wysokiego stopnia trudności skrzyżowanie w Zamościu jest sławne wśród instruktorów, którzy chętnie zabierają tam osoby usiłujące zdać egzamin na prawo jazdy. Charakterystyczne pojazdy pojawiają się w tych okolicach nad wyraz często. Niejednokrotnie niedoświadczeni kierowcy są przyczyną dodatkowych utrudnień.

Przebudowa skrzyżowania na rondo jest więc inwestycją oczekiwaną przez wszystkich – zarówno kierowców, jak i pieszych, którzy muszą obecnie bardzo uważać na pobliskich przejściach dla pieszych.

Droga inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców Zamościa

Długo wyczekiwana przebudowa skrzyżowania jest kosztowna. Według planów koszt remontu będzie wynosił blisko 4 mln złotych. Na szczęście miasto skorzysta z dofinansowania, które opiewa na kwotę blisko 3 mln złotych.

Prace będą trwały przez najbliższe 5 miesięcy, z czego większość przypada na czas, kiedy poluzowano obostrzenia w związku z pandemią. Wiele osób wróciło do pracy, a polskie miasta odżyły. Nic zatem dziwnego, że kierowcy wyrażają swój niepokój, a czasem nawet zniecierpliwienie. Każdy chce mieć wygodne rondo zamiast trudnego skrzyżowania, ale nikt nie chce zmagać się z utrudnieniami powodowanymi przez remont.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że prace remontowe się nie przeciągną, a powstałe rondo będzie doskonale pełniło swoją funkcję.