26-letnia zamościanka spowodowała kolizję na ulicy Wyszyńskiego

26-letnia zamościanka spowodowała kolizję na ulicy Wyszyńskiego

13 lutego na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu doszło do kolizji drogowej, której przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Za sterem pojazdu powodującego zderzenie siedziała 26-letnia kobieta, która prowadziła samochód marki Hyundai. Niestety, podczas manewru skrętu w lewo, nie wykazała się wymaganym stopniem ostrożności. W wyniku swojego niedopatrzenia została ukarana mandatem karnym za naruszenie bezpieczeństwa na drodze.

Z informacji zgromadzonych przez policję wynika, że do incydentu doszło, gdy 26-letnia zamościanka, jadąca samochodem Hyundai ulicą Wyszyńskiego w kierunku ulicy Hrubieszowskiej, próbowała skręcić w lewo na skrzyżowaniu ze światłami drogowymi.

Jednakże, pomimo znajomości przepisów i obecności sygnalizacji świetlnej, jej manewr nie został poprzedzony odpowiednim zachowaniem ostrożności. Kierująca Hyundai nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającej z naprzeciwka kobiecie za kierownicą BMW. Skutkiem tej nieuwagi było zderzenie, które przesunęło oba pojazdy, a samochód marki BMW dodatkowo uderzył w latarnię oświetleniową przy drodze – relacjonuje szczegóły zdarzenia rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk.

Obie kobiety: zarówno 26-letnia prowadząca Hyundai, jak i 22-letnia pasażerka BMW, pochodząca z gminy Miączyn, zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście, żadna z nich nie doznała poważniejszych obrażeń. Policja przeprowadziła badania alkotestem, które potwierdziły trzeźwość obu kobiet.