Samiczka leniwca zamieszkała w zamojskim ZOO!

Samiczka leniwca zamieszkała w zamojskim ZOO!

Zamojskie ZOO ma wiele powodów do dumy. Niedawno trafił do nich z Czech lew o imieniu Akashinga. Król zwierząt  szybko się zaaklimatyzował i przyciągnął do ogrodu zoologicznego wiele spacerowiczów. Jednak nie jest to jedyny nowy mieszkaniec naszego ZOO, ostatnio przybyła do niego jeszcze nowa mieszkanka prosto z Australijskiego ZOO Tierwelt Tierpark Herberstein, o czym poinformowało ZOO na swoim funpagu na facebooku.

Leniwce w zamojskim ZOO

W zamojskim ZOO żyje już jeden leniwiec dwupalczasty, ale jest to samiec, dlatego władze ZOO postanowiły zapewnić mu towarzystwo. Z tego powodu w ostatnim czasie zamieszkała razem z nim samcem samiczka leniwca o imieniu Sid. Jej imię na pewno wielu dzieciom kojarzy się ze znaną bajką Epoka Lodowcowa, w której właśnie takie imię ma jeden z bohaterów. Co prawda, w bajce Sid jest chłopcem, ale w zamojskim ZOO mamy dziewczynkę, która nosi takie imię. Nie mniej jest równie urocza co samiec, dlatego wart przyjść i zobaczyć są na żywo. 

Czy leniwce się polubią?

Zwierzęta przed zamieszkaniem nie znały się, więc pracownikom ZOO zależy na tym, żeby zwierzęta jak najszybciej się zaakceptowały. Mieszkają razem na jednym wybiegu. Nowa przybyszka jak zrelacjonowało zamojskie ZOO na swoim facebookowym profilu, do swojego towarzysza podchodzi z dużym dystansem. Przebywa raczej w przeciwnej części wybiegu niż samiec, ale pracownicy ZOO zapewniają, że powoli przystosowuje się do nowego miejsca. Mimo tego, że trzyma samca na dystans kilku metrów Sid, pracownicy są przekonani, że zaakceptowała go i już niedługo możemy spodziewać się, że dystans zostanie przełamany. Ma na to wskazywać to, że pozwala samczykowi spać w hamaku, który pracownicy ZOO przygotowali specjalnie dla niej. Miał on jej dać namiastkę poprzedniego miejsca, ponieważ miała taki sam hamak w ZOO w Australii, z którego przybyła do Zamościa. Mamy olbrzymią nadzieję, że ten trop okaże się właściwy i zwierzęta już niedługo się polubią, o czym poinformują nas pracownicy ZOO. 

Jeden komentarz o “Samiczka leniwca zamieszkała w zamojskim ZOO!

Comments are closed.