Rodzinne Zawody Sportowe w Biłgoraju

Rodzinne Zawody Sportowe w Biłgoraju

W ostatnią niedzielę września, 24 dnia tegoż miesiąca, na obiektach sportowych w Tereszpolu-Zaorendzie odbyło się wydarzenie pod nazwą „Biłgorajskie Zawody Rodzinne”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna, a wsparcie finansowe i organizacyjne zapewnili partnerzy wydarzenia: Klub Sportowy GKS Orzeł Tereszpol oraz KGW działające na terenie Gminy Tereszpol.

Centralnym punktem przedsięwzięcia, zatytułowanego „Biłgorajskie Zawody Rodzinne” i zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna za fundusze pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, były rywalizacje sportowe dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie to, które cechowało się naciskiem na aktywność fizyczną oraz atrakcje outdoorowe, miało na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród najmłodszych oraz młodzieży. Również integracja lokalnej społeczności oraz rozwój fizyczny uczestników były jednymi z głównych priorytetów tego projektu.

Zawody zostały poprowadzone pod okiem Moniki Koseckiej, członkini SRL Zamojszczyzna, przy współpracy z przedstawicielami Urzędu Gminy Tereszpol oraz klubu sportowego GKS Orzeł Tereszpol. Młodzi zawodnicy rywalizowali w różnych konkurencjach: slalom z piłką, rzuty kółkiem do celu, bieg na dystansie 60 metrów, bieg przełajowy oraz drużynowe przeciąganie liny. Zawody były podzielone na dwie grupy wiekowe: dzieci w wieku od 6 do 10 lat oraz młodzież od 11 do 16 lat.