Prokurator Okręgowy w Zamościu szuka wyjaśnień w sprawie wyroku dotyczącego śmierci 16-letniego Eryka

Prokurator Okręgowy w Zamościu szuka wyjaśnień w sprawie wyroku dotyczącego śmierci 16-letniego Eryka

Prokurator Okręgowy zlokalizowany w Zamościu złożył formalny wniosek o uzasadnienie na piśmie dotyczące ostatniego wyroku w sprawie tragicznej śmierci 16-letniego Eryka, do której doszło w lutym 2023 roku. Daniel G., oskarżony o udział w brutalnym ataku i spowodowanie poważnego uszkodzenia zdrowia, które doprowadziło do zgonu młodego chłopaka, został przez sąd skazany na karę pozbawienia wolności na okres 12 lat i jeden miesiąc.

Niefortunne zdarzenie miało miejsce 28 lutego 2023 roku na osiedlu Planty, przy ulicy Józefa Piłsudskiego w Zamościu, zaledwie kilka kroków od historycznej dzielnicy Starego Miasta. Eryk, wracający ze swojej szkoły, został niespodziewanie zaatakowany i pobity przez grupę młodzieży. Sprawcy szybko uciekli z miejsca incydentu. Pomimo desperackich prób reanimacji podjętych przez ekipę karetki pogotowia, nie udało się uratować życia nastolatka. Przewidywany motyw ataku to rzekome drwiny z jednej z dziewczyn ze szkoły.

Działania prokuratury skupiły się na oskarżeniu wówczas 17-letniego Daniela G. o zamordowanie Eryka z ewentualnym zamiarem oraz o udział w pobicie. Dodatkowo, trzech pozostałych niepełnoletnich sprawców, Szymon J. i Arkadiusz P., którzy w dniu ataku mieli 16 lat, zostali oskarżeni o uczestnictwo w ataku, natomiast Gabriela P. została oskarżona o współudział w zbrodni.