Proces ws. śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka rozpocznie się pod koniec lutego w Zamościu

Proces ws. śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka rozpocznie się pod koniec lutego w Zamościu

Koniec lutego tego roku to data, kiedy Sąd Okręgowy w Zamościu, znajdujący się na Lubelszczyźnie, zacznie proces dotyczący tragicznej sprawy śmierci nastolatka, 16-letniego Eryka, który padł ofiarą brutalnego pobicia. W centrum oskarżeń jest 17-letni Daniel G., podejrzewany jest o dokonanie zabójstwa. Z kolei pozostali niepełnoletni uczestnicy zdarzenia będą musieli odpowiedzieć na zarzuty udziału w przemocowym incydencie lub współudziału w nim.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce 28 lutego poprzedniego roku, na zamojskim osiedlu Planty, położonym blisko Starego Miasta. Eryk, wracając ze szkoły, został zaatakowany i brutalnie pobity przez grupę młodocianych osób. Po czynie sprawcy opuścili miejsce zajścia. Pomimo natychmiastowej reakcji i prób reanimacji dokonanych przez ekipę ratownictwa medycznego, nie udało się uratować życia chłopca. Prawdopodobną przyczyną tej brutalnej napaści było domniemane wyśmiewanie się ze strony ofiary z jednej z dziewcząt.

Informacje o planowanym terminie rozprawy, wyznaczonym na 27 lutego br. o godzinie 9.30, przekazał mediom rzecznik Sądu Okręgowego w Zamościu, Paweł Tobała, podczas środowej rozmowy z PAP.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu już w listopadzie ubiegłego roku. Sąd początkowo zdecydował o przeprowadzeniu oddzielnego postępowania dla trzech niepełnoletnich uczestników zdarzenia przed sądem rodzinnym i dla nieletnich. Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję, które przychylnie rozpatrzył Sąd Apelacyjny w Lublinie. Ten ostatni zmienił wyrok sądu, zgadzając się z argumentami śledczych.