Poszukiwany inwestor do renowacji dawnej rezydencji Zamoyskich w Zamościu

Poszukiwany inwestor do renowacji dawnej rezydencji Zamoyskich w Zamościu

Siedziba Jana Zamoyskiego, zasługująca na miano pałacu, doświadczyła degradacji spowodowanej upływem czasu i szeregiem przebudów. Teraz Zamość zwraca się z prośbą do potencjalnych inwestorów o pomoc w odbudowie dawnego splendoru budynku, aby stał się on ikoną miasta.

Zamość, będący jednym z najważniejszych centrów kulturalnych i turystycznych województwa lubelskiego, szczególnie na terenie Zamojszczyzny, cieszy się wyjątkowym uznaniem. W dużej mierze wynika to z unikalnego krajobrazu Starego Miasta, pełen architektonicznych perełek i urbanistycznego uroku, co przysporzyło mu miano „perły renesansu”. W 1992 roku, Stare Miasto w Zamościu zostało uznane za tak wyjątkowe, że wpisano je na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na zachodniej stronie tej historycznej dzielnicy mieści się dawna rezydencja Zamoyskich.

Pałac należący niegdyś do rodziny Zamoyskich przeszedł przez liczne fazy przebudowy. Niestety, te zmiany pozbawiły go niektórych z jego dawnego przepychu. Mając na uwadze, że starówka w Zamościu przyciąga turystów z całego świata jak magnes, lokalne władze rozpoczęły poszukiwania inwestora. Ich celem jest znalezienie osoby lub firmy, które przywróciłyby rezydencji jej dawny blask.