Jak zmieniające się warunki pogodowe wpływają na ruch drogowy w Zamojszczyźnie?

Jak zmieniające się warunki pogodowe wpływają na ruch drogowy w Zamojszczyźnie?

Warunki do jazdy na terenie Zamojszczyzny z każdą kolejną godziną stają się coraz gorsze. Obszar ten już od wczesnych godzin porannych pokryty jest gęstą warstwą śniegu. Mimo to, jak podkreślają służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg, wszystkie trasy są w pełni przejezdne. Od godziny 4:00 rano na drogach w okolicach Zamościa działają 3 ekipy wyposażone w pługosolarki i piaskarki. Dodatkowo, od godziny temu na drogi wysłane zostały tzw. tandemy, czyli zespoły składające się z pługa i pługosolarki.

Aktualnie, kierowcy nie mają problemów z utworzeniem się zatorów na drogach. Chodniki regularnie są odśnieżane – zarówno przez odpowiednie służby, jak i samych mieszkańców poszczególnych posesji. Na drogach krajowych o numerach 74 i 17 występuje jednak zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe, co znacznie utrudnia jazdę i sprawia, że jest ślisko.

Kierujący muszą zachować szczególną ostrożność na krajowej drodze nr 17, gdzie znajduje się długa kolejka ciężarówek. W miejscowości Łabuńki doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Warunki pogodowe w regionie są trudne i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie – zatoki przystankowe są całkowicie zasypane śniegiem.