Postęp prac na ulicy Jesiennej – koniec prac planowany na koniec lipca

Postęp prac na ulicy Jesiennej – koniec prac planowany na koniec lipca

Prace modernizacyjne na ulicy Jesiennej postępują. Zgodnie z informacjami ulica ma być gotowa z końcem lipca. Jest to termin realny, patrząc na postęp prac. Mieszkańcy będą mogli liczyć na nową, asfaltową nawierzchnię, która zapewni bezpieczeństwo podróżowania.  Planuje się również budowę wygodnego chodnika dla pieszych połączonego z nowoczesnym oświetleniem LED, która znacząco ułatwi podróżowanie po zmroku. Inwestycja obejmie również wymianę kanalizacji deszczowej, aby uniknąć zalewania nawierzchni oraz sprawne odprowadzanie deszczówki. Mieszkańcy mogą również liczyć na nową kanalizację teletechniczną. 

Zostaną również uzupełnione brakujące przyłącza sanitarne oraz wodociągowe, których wcześniej nie udało się wykonać. Do posesji przy ulicy Jesiennej zostaną wykonane wygodne zjazdy, które również wpłyną na komfort zamieszkujących ulicę. Na Jesiennej powstaną również trzy nowe słupy oświetleniowe, aby maksymalnie i optymalnie oświetlić drogę w przypadku niepogody lub późnej pory. 

Fundusz Dróg Samorządowych – dofinansowanie prac na Jesiennej 

Zadanie jest realizowane przez miasto Zamość, jednak finansuje je Fundusz Dróg Samorządowych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to program, dzięki któremu wiele gmin w Polsce może odnowić gminne drogi i ulice. Pieniądze pochodzące pochodzą między innymi z wpłat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to wyjątkowe źródło finansowania i wsparcie dla samorządów. Stan Polskich dróg bowiem w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. Dzięki rządowym pieniądzom można je wyremontować, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Niewyremontowane drogi stanowią bowiem realne zagrożenie w ruchu lądowym. 

Projekt w Zamościu realizowany jest pod nazwą „Budowa ulicy Jesiennej w Zamościu”. Oficjalna data zakończenia inwestycji to trzydziesty dzień lipca bieżącego roku.  Dofinansowanie, które otrzymał Zamość, ma pokryć aż sześćdziesiąt procent kosztów remontu. To bardzo dużo, zwłaszcza że potrzeby były również ogromne. Od dawna mieszkańcy ulicy Jesiennej zgłaszali tragiczny stan drogi. Już niebawem jednak nie będzie trzeba obawiać się o stan techniczny ulicy Jesiennej.